Podczas przeprowadzki, remontu czy po prostu zwyczajnej chęci wymiany domowego wyposażenia, trzeba kierować się kilkoma podstawowymi kryteriami. Wybór mebli zawsze kojarzy się z koniecznością znalezienia propozycji, które najlepiej wpiszą się w ogólny wystrój całego pomieszczenia. Nie jest to łatwe zadanie, ale na szczęście producenci mebli dokładają wszelkich starań, aby tworzyć możliwie jak najbardziej różnorodny asortyment – tak, aby każdy klient miał szansę znaleźć idealną opcję dla siebie. Stoły do pokoju można podzielić na kilka kategorii w zależności od materiału wykonania. Najbardziej popularne rozwiązania, jakie są dostępne na rynku to drewno, laminat i szkło. Naturalnie w większości przypadków dotyczy to wyłącznie blatu, gdyż stołowe nogi najczęściej wykonuje się z litego drewna bądź stali.

Drewno, laminat czy szkło?

stół

Wydaje się, że klienci najczęściej i najchętniej wybierają laminat – podstawowym kryterium jest tutaj cena. Płyty wiórowe lub MDF są zdecydowanie tańsze w produkcji, co w oczywisty sposób przekłada się na cenę. Warto zauważyć, że wielu producentów proponuje swoim klientom laminowane blaty o najróżniejszych kolorach i wzorach, co może wpłynąć na decyzję zakupową. Opcja drewniana to także bardzo powszechny wybór – wpływa na to naturalność i uniwersalność materiału, chociaż trwałość i odporność na starzenie też nie jest bez znaczenia. Trzeba pamiętać jednak o konieczności odpowiedniej konserwacji i używaniu dedykowanych środków czystości. Szkło natomiast uważa się za materiał niezwykle modny, nawiązujący do nowoczesnych trendów. Jego ogromną zaletą zdecydowanie jest łatwość w utrzymaniu czystości, świetnie się też wpisze w wystrój jadalni, salonu czy kuchni. Co ciekawe, jeśli kogoś interesuje stół rozkładany, to wcale nie musi rezygnować ze szklanej opcji. Współczesna branża meblarska jest na tyle nowoczesna, że nie ma najmniejszych problemów w pogodzeniu tych dwóch rozwiązań. Tradycyjne stoły szklane są transparentne, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić mebel z kolorowym szkłem lub z eleganckim wzorem.

Kryteria wyboru stołu

stół okrągły

Trudno nie mieć wrażenia, że podstawowym czynnikiem wpływającym na decyzję zakupową jest cena – to przecież determinuje popularność stołów laminowanych. Oczywiście kwestia finansowa jest niezwykle ważna i mało który klient może pozwolić sobie na jej całkowite pominięcie, ale są jeszcze inne czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę. Przede wszystkim – wielkość pomieszczenia. Duży stół z sześcioma krzesłami świetnie sprawdzi się w dużej jadalni lub salonu. Opcja ta fantastycznie sprawdzi się m.in. podczas wszelkiego rodzaju przyjęć i spotkań rodzinnych. Jeśli nie dysponuje się większą przestrzenią, to warto nabyć mniejszy mebel (np. z mechanizmem rozkładania), który swoimi gabarytami nie będzie dominował przestrzeni. Nie bez znaczenia jest także ogólny styl i kolor mebla. Punktem odniesienia musi tu oczywiście być wystrój i barwy samej jadalni czy salonu. Podczas wybierania stołu zawsze należy koncentrować się na elementach nieulegających zmianie, a spójność całego pomieszczenia to zdecydowanie aspekt, który trzeba przemyśleć.


Skontaktuj się z nami: 604 653 224 | biuro@centrummebli.com.pl