Gdy myśli się o najbardziej kluczowym pomieszczeniach w domu, to do głowy przychodzą w zasadzie tylko dwie możliwości. Kuchnia bądź jadalnia (czasami będąca też częścią salonu). Trudno się zresztą dziwić, ponieważ to właśnie tam spędza się relatywnie najwięcej czasu. Albo na przyrządzaniu posiłków, albo na sprzątaniu lub po prostu na spędzaniu chwil z bliskimi. Warto zatem zadbać o maksymalny komfort wszystkich osób zasiadających przy stole. Oczywiście pojęcie wygody nie jest uniwersalne i każdy człowiek ma swoje własne preferencje – chociażby w kwestii stopnia twardości siedziska czy kąta nachylenia oparcia. Istnieje jednak kilka podstawowych czynników wartych wzięcia pod uwagę.

Na co zwracać uwagę podczas kupna stołu?

stół silver

Pierwszym kryterium, którym należy się kierować podczas zakupów takiego wyposażenia domowego, jest naturalnie dostępna przestrzeń. Obecny rynek mebli pełny jest propozycji w najróżniejszych rozmiarach i kształtach. Zdecydowanie najwygodniejszą opcją jest stół z rozkładanym blatem (nie zajmuje on dużo miejsca, a przy okazji większych przyjęć lub spotkań z rodziną zawsze można go rozłożyć), chociaż to wiąże się z nieco większym nakładem finansowym. W mniejszych pomieszczeniach świetnie sprawdzi się stół o owalnym blacie – takie rozwiązanie zmaksymalizuje liczbę osób mogących siedzieć przy jednym stole na względnie małym metrażu. Współcześni producenci mebli są w kwestii różnorodności stołów bardzo otwarci i mogą zaproponować swoim klientom naprawdę skuteczne rozwiązania. Niezależnie od tego, czy kogoś interesuje nowoczesny stół z krzesłami, czy bardziej tradycyjne rozwiązania.

A co z krzesłami?

krzesło

Istnieje oczywiście możliwość zakupienia całego zestawu – stoły z krzesłami do jadalni to meble, które bardzo często łączy się w konkretne komplety, chociaż czasami warto zastanowić się nad tym, czy nabycie ich osobno nie da lepszego efektu. Najlepszym kryterium, jakim można kierować się podczas wyboru krzeseł, to oczywiście funkcjonalność. Jeśli zamierza się kupować same siedzenia, bez stołu, to trzeba też mieć w głowie świadomość stylu, w jakim mebel został stworzony i pod tym katem dopasowywać estetykę krzeseł. Podobnie jak w przypadku blatów, krzesła również wykonuje się w oparciu o najróżniejsze konwencje. Współcześnie można zauważyć popularność wykorzystywania tworzyw sztucznych w produkcji, co z pewnością idealnie wkomponuje się w nowoczesne wnętrze urządzone w stylu modernistycznego minimalizmu. Jeśli jednak komuś zależy na nawiązaniu do klasycznych (w zakresie aranżacji i wyposażenia) wnętrz, to z pewnością zainteresują go drewniane siedzenia o tradycyjnych kształtach. Warto zwrócić też uwagę na ich solidność i specyfikę materiału – będzie to miało kluczowe znaczenie podczas sprzątania i czyszczenia mebli.


Skontaktuj się z nami: 604 653 224 | biuro@centrummebli.com.pl